Za i przeciw o powiększaniu piersi

Według niektórych statystyk nawet co trzecia kobieta zastanawia się nad operacyjną zmianą wielkości biustu. Zwykle kobiety decydują się na powiększenie piersi, przy czym nie zawsze jest to związane tylko z koniecznością zaspokojenia ich potrzeb. Często bowiem do takiej operacji dochodzi pod wpływem namowy narzeczonego czy męża.

Powiększanie biustu za i przeciw

Kobieta, która decyduje się na wstawienie implantów, powinna pamiętać, że operacja powiększenia biustu jest jednak operacją chirurgiczną, po której zostają blizny, a organizm potrzebuje nawet kilku tygodni, aby dojść do poprzedniej sprawności.

Blizny mogą się długo goić, z kolei niektóre kobiety nie wiedzą, że przez kilka tygodni po operacji powiększenia piersi Bandaż po operacji piersinie będą mogły uprawiać niektórych dyscyplin sportu. W tym czasie należy nosić specjalny biustonosz, natomiast nawet spanie na brzuchu jest niewskazane.

Po wstawieniu implantów kobiety nie mogą korzystać z niektórych badań, co może prowadzić do późnego zdiagnozowania np. nowotworu.

Korzyści z powiększenia biustu są przede wszystkim korzyściami natury psychologicznej i emocjonalnej.

Efektowny biust podnosi samoocenę kobiety, może być również źródłem doznań erotycznych. W przeciwieństwie do normalnego biustu, biust ze wstawionymi implantami nie zmniejsza się po kuracjach odchudzających.

Nie zawsze jednak kobieta będzie miała biust o takiej wielkości, o jakiej marzy. O doborze implantów decyduje lekarz w oparciu o budowę klatki piersiowej pacjentki i stan jej zdrowia. Po samej operacji powiększone piersi jednak będą się różniły od piersi naturalnych, wskazany jest zatem codzienny masaż, aby przywrócić im odpowiedni kształt.


Zabieg powiększania piersi nie należy do zabiegów tanich, a przy zmianie decyzji, np. po kilku latach, implanty można usunąć. Wiąże się to jednak z koniecznością przeprowadzenia kolejnej operacji.

Istnieją również sposoby na bezinwazyjne powiększanie biustu bez operacji, o których można dowiedzieć się na stronie głównej.