Mylne przekonania na temat naturalnego powiększania piersi

Niektóre najczęściej powtarzane obiegowe przekonania i opinie na temat powiększania piersi nie mają tak naprawdęPiękny biust naturalnymi sposobami żadnego odzwierciedlenia w faktach. Najbardziej rozpowszechnione, zupełnie niepotwierdzone naukowo fakty i mity o powiększaniu piersi nie tylko nie pomagają kobietom, które nie są zadowolone ze swojego biustu, ale czasem sprawiają, że w ogóle nie wykorzystują one możliwości poprawy swojego wyglądu i samopoczucia.

Szczególnie wiele nieporozumień narosło w przeciągu lat na temat naturalnych metod powiększania i ujędrniania biustu.

Część z tych mylnych przekonań pokutuje wciąż od czasów, gdy rozwój medycyny i technologii w ogóle nie pozwalał jeszcze na to, co dziś jest całkowicie naturalne i dokładnie zbadane i opisane.

1. Stosowanie tabletek na powiększenie biustu spowoduje tycie

Wbrew temu, czego obawiają się najczęściej kobiety – tabletki na powiększenie biustu nie oznaczają automatycznie przybierania na wadze w miejscach, w których sobie tego nie życzymy. Zwiększenie rozmiaru piersi wcale nie musi się przełożyć na przyrost tkanki tłuszczowej w niepożądanych miejscach. Suplementy diety zawierają substancje, które najsilniej oddziałują na wzrost tkanki w okolicy gruczołów piersiowych, podobnie jak dzieje się to choćby w trakcie ciąży.

 

Powiększenie piersi suplementami

 

2. Żeby mieć piękny i kształtny biust wystarczy regularnie ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej

Niestety, to tak nie działa. Piersi w ogromnej większości zbudowane są z tkanki łącznej, a nie z mięśni. Żadne ćwiczenia nie sprawią więc, że nasz biust będzie większy. Owszem, dobrze rozwinięte mięśnie piersiowe, a także mięśnie ramion i zwłaszcza obręczy barkowej, pomagają utrzymać ciężar piersi i ogólnie optycznie je podnieść, ale w żaden sposób nie wpływają na jędrność czy kształt samego biustu.

Na wygląd piersi i dla dobrego wyeksponowania biustu ogromne znaczenie ma za to, obok wzrostu tkanki łącznej, kondycja podtrzymującej piersi skóry, stopnia jej nawilżenia, oraz jej sprężystości i elastyczności. Niemniej jednak zdrowa, wysportowana sylwetka sama w sobie jest oczywiście niezaprzeczalnym atutem.