Marzenie o większych piersiach

Choć istnieją osoby, które deklarują, że podobają się im małe biusty, a także wiele kobiet jest całkiem zadowolonych ze swego małego biustu, tak naprawdę praktycznie każdy marzy o większych piersiach – mężczyźni – u swoich kobiet, kobiety – u siebie.

Różne rozmiary piersi

Powody tego są oczywiste. Wyraźnie zaznaczony biust jest ważnym elementem kobiecego wizerunku i ciała, jest to kwestia także dobrych proporcji – zwłaszcza u kobiet wysokich czy potężniej zbudowanych zbyt małe w stosunku do reszty ciała piersi mogą tworzyć nieestetyczny dysonans.

Przede wszystkim jednak duże biusty uważane są za atrakcyjniejsze, od zawsze też wzbudzają większe zainteresowanie mężczyzn i jest to kwestia absolutnie naturalna, uwarunkowana przez biologię. Nic zatem dziwnego, że dziewczęta i kobiety, które natura obdarowała małymi piersiami, często starają się je na rozmaite sposoby powiększyć.

Powiększanie u chirurga

Jest wiele metod powiększania biustu w gabinetach medycyny estetycznej. Nowoczesne sposoby dają dobre efekty, nie są tak kosztowne jak dawniej, a przy tym są łatwo dostępne. Mimo to jednak rozwiązanie takie bywa często stosowane jako ostateczność.

Jest to nieuniknione przede wszystkim w przypadkach, gdy inne testowane metody nie przyniosły żadnych efektów, kobieta ma silne kompleksy albo pragnienie posiadania większego biustu, a przy tym zależy jej na istotnym powiększeniu.

Jeśli chodzi tylko o wypełnienie miseczki, nieznaczne powiększeniu biustu, może udać się naturalnymi metodami, ale jeśli ktoś chce z miseczki A mieć D, potrafi tego dokonać jedynie chirurg plastyczny.


Wiele kobiet zastanawia się, o ile można powiększyć biust, przy czym oczywiście chce mieć jak największy rozmiar. Lepiej jednak zastanowić się nad tym dobrze, może się bowiem okazać, że gigantyczne piersi wcale nie prezentują się dobrze przy danej figurze czy też posiadanie obfitego biustu podczas gdy do tej pory nie miało się go wcale nie jest wcale takie wygodne i przyjemne. Ważne są też kwestie estetyczne, czyli naturalny wygląd biustu (o ile oczywiście komuś właśnie na tym aspekcie zależy).

Naturalne metody – skuteczne czy nie?

Z naturalnymi metodami powiększania biustu jest tak, że nie na każdego działają, niemniej warto je przetestować. Może to być picie czy przyjmowanie ziół, stosowanie masaży i ćwiczeń. Naturalnym sposobem na powiększenie piersi jest też… ciąża i karmienie piersią.