Jak zadbać o szyję i dekolt po czterdziestce?

Szyja i dekolt są wizytówką kobiecej urody i miejscem gdzie ląduje wiele męskich spojrzeń. Skóra po czterdziestym jak dbać o dekolt i piersiroku życia potrzebuje coraz więcej uwagi. Szczególnej dbałości wymagają szyja i okolice poniżej.

Dekolt po czterdziestce jest newralgicznym miejscem.

Przygotowanie pola walki.
Pierwszym i najważniejszym zabiegiem dla skóry całego ciała jest oczyszczanie. Kosmetyki używane na co dzień pozostają na niej przez długi czas. Należy usunąć je wraz z bakteriami i pozostałościami ich przemiany materii

Peeling – fundament aksamitnej skóry.
Złuszczanie naskórka najlepiej wykonać wieczorem tuż przed nałożeniem kosmetyków stosowanych na tę porę doby. Pobudzi odsłonięte komórki naskórka do odbudowy.

Hydro-masaż.
Podczas kąpieli, u jej końca dobrze jest wykonać masaż strumieniem wody. Prysznic pod dużym ciśnieniem wzmoże ukrwienie skóry. Najlepiej wykonać zabieg ciepłą wodą, a na koniec znacznie obniżyć jej temperaturę. Chłodny tusz pozytywnie wpływa na samopoczucie.

skóra dekoltu

Zabiegi poranne.
Rano zaczynamy pielęgnację dekoltu i szyi od masażu liftingującego. Masaż daje lepsze efekty stosowany z kosmetykami zawierającymi elementy odżywiające i uelastyczniające skórę.

Kosmetyki z filtrem UV.
Kremy z filtrem są dla skóry dekoltu jak powietrze do oddychania. Bezwzględnie należy stosować je przez cały rok. Promieniowanie słoneczne niesie ze sobą tyle destrukcyjnej energii, że nie należy dopuszczać go zbyt wiele do powierzchni skóry.

Zabiegi wieczorne.
Na noc wskazane jest zastosowanie preparatów z retinoidami. Wpływają na złuszczanie i rozrost komórek nabłonka, co wpływa pozytywnie na odświeżanie wierzchniej okrywy skóry. Należy też gorliwie co wieczór nakładać tłusty krem na noc.

Maseczki.
Trzeba również przyjąć za punkt honoru i wręcz fanatycznie stosować maseczki. Maseczki liftingujące lub odżywiające. Nawilżające albo regenerujące. Dostępność gotowych preparatów jest oszałamiająca i nie może być mowy o niemożności dokonania wyboru. Gotowe kosmetyki można ponadto w łatwy sposób wspomagać maseczkami własnej produkcji. Z produktów znajdujących się w kuchni, z pewnością może powstać niejedna maseczka.

Tężyzna fizyczna.
W myśl zasady – w zdrowym ciele, zdrowy duch – powinno się dbać o kondycję i racjonalnie, zgodnie z możliwościami i sprawnością, dozować aktywność fizyczną.

Dodatkowe pomysły na ujędrnienie skóry dekoltu oraz krótki przewodni po skutecznych kosmetykach znajdziemy w poniżej:

Pielęgnacja dekoltu – 3 pomysły na to, jak dbać o dekolt

Spójrz na moją szyję, i powiedz mi ile mam lat – tak może rzec każda kobieta, bo szyja i dekolt nazywane są metryką kobiety. To właśnie w tym miejscu, nasza skóra najszybciej przestaje być jędrna ale odpowiednia pielęgnacja dekoltu pozwoli nam poprawić jej wygląd!

Skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza, niż w innych miejscach ciała, dlatego właśnie starzeje się dużo szybciej. Jest tam też mniej gruczołów łojowych, a co za tym idzie, cieńsza jest także warstwa lipidowa, która jest jej ochroną. Nie ma tam też komórek, które wytwarzają pigment, dlatego słońce nie oszczędza naszej szyi i dekoltu.

Nawet, jeżeli skóra jest dojrzała, można ją w tych miejscach wygładzić, stosując regularnie odpowiednie kosmetyki, które liftingują , oraz napinające masaże a także nawilżając skórę wystarczająco. Efekty takiej kuracji, będą widoczne już po miesiącu. Czytaj cały artykuł…

Gdy nasz biust potrzebuje ujędrnienia, szczególnie po urodzeniu dzieci, dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na naturalne metody, np. tabletki na powiększenie piersi www.tabletkinapowiekszeniebiustu.co.pl

Dodaj komentarz